نتیجه یک نظرسنجی: سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها به روابط شخصی آسیب می‌زند
سرمایه‌گذاری در رمزارزها به خودی خود ریسک‌های مختلفی دارد، اما نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد حدود ۶۰ درصد سرمایه‌گذاران این حوزه می‌گویند نظرات یا سرمایه‌گذاری‌های آنان درباره این بازار بر روابط شخصی‌شان اثر منفی گذاشته است.


بر اساس نظرسنجی SurveyMonkey، هم‌بستگی مستقیمی میان درصد سرمایه‌گذاری از دارایی در حوزه رمزارزها و احتمال وارد شدن آسیب منفی به روابط شخصی افراد وجود دارد. نتیجه این نظرسنجی نشان می‌دهد که حدود ۲۵ درصد از افرادی که رقمی کمتر از ۱۰ درصد دارایی خود را در رمزارزها سرمایه‌گذاری کرده‌اند، شاهد اثر منفی این سرمایه‌گذاری بر روابط شخصی خود بوده‌اند.

این آمار برای کسانی که ۱۰ تا ۲۵ درصد از دارایی خود را به دنیای رمزارزها آورده‌اند به ۷۳ درصد می‌رسد. اگر افراد ۵۰ تا ۷۵ درصد از دارایی خود را به خرید رمزارز اختصاص داده باشند، احتمالا در ۹۴ درصد مواقع اثر منفی آن را در روابط خود مشاهده می‌کنند. در نهایت اگر افراد با بیش از ۷۵ درصد سرمایه‌شان ارز مجازی بخرند، احتمالا در تمامی موارد با آسیب در روابط شخصی خود مواجه می‌شوند.

خطرات پنهان سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها
«جفری هالی»، تحلیلگر ارشد بازار از شرکت Oanda Asia-Pacific Pte می‌گوید: «فشار بر روابط می‌تواند تحت تاثیر چند عامل باشد. اگر یک نفر در رابطه مشغول سرمایه‌گذاری در رمزارزها باشد اما شریکش اعتقادی به این بازار نداشته باشد، طبیعتا بر رابطه آن‌ها فشار وارد می‌شود؛ به‌خصوص با توجه به نوسانات شدید روزانه بازار و اثر آن بر سبد سرمایه‌گذاری افراد.»

هالی مدعی است که پول و طمع می‌تواند فاسدکننده باشد: «اگر یک نفر میلیونر شود یا همه دارایی‌اش را از دست دهد، برداشت طرفین از یکدیگر می‌تواند تغییر کند.» بازار رمزارزها در یک سال اخیر بالا و پایین‌های زیادی داشته است. قیمت بیت‌کوین در ۱۲ ماه گذشته حدود شش برابر و اتریوم ۱۱ برابر شده است.

میلیاردرهایی مثل ایلان ماسک و «مارک کیوبن» وجهه عمومی این دارایی‌های دیجیتال را ارتقا داده و افراد زیادی را به سمت این حوزه جذب کرده‌اند. با توجه به نگرانی‌هایی که پیرامون تورم در دوره پساکرونا وجود دارد، عده بیشتری از مردم به بازارهای جدید از جمله بازار رمزارزها چشم دوخته‌اند. این شرایط زمانی جالب‌تر می‌شود که بازدهی شاخص S&P500 در یک سال گذشته ۴۷ درصد بوده است. اما نظرسنجی امروز نشان می‌دهد که ورود به یک بازار پرتلاطم می‌تواند چه آسیب‌های پنهانی به دنبال داشته باشد.

1 دیدگاه

  • A tecnologia está se desenvolvendo cada vez mais rápido, e os telefones celulares estão mudando cada vez com mais frequência. Como um telefone Android rápido e de baixo custo pode se tornar uma câmera acessível remotamente?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *