شکست و خروج از بازار موبایل


شرکت ال‌جی الکترونیک کره اعلام کرد بخش گوشی همراه خود را که دیری است هیچ سوددهی برای آن ندارد تعطیل می‌کند

ز بازار گوشی‌های هوشمند بیرون می‌آید. به این ترتیب، ال‌جی نخستین برند سازنده گوشی‌های هوشمند است که کاملاً از بازار این گوشی‌ها کنار می‌کشد.

تصمیم این شرکت برای بیرون آمدن از عرصه تلفن های همراه هوشمند، سهم بازار ۱۰ درصدی آن در آمریکای شمالی را در اختیار دیگر سازندگان به‌ویژه اپل و سامسونگ قرار می‌دهد.

بخش گوشی‌های هوشمند ال‌جی ۶ سال است حدود ۴٫۵ میلیارد دلار به این شرکت خسارت زده است. به گفته کارشناسان بیرون آمدن از این بخش بسیار رقابتی این امکان را به ال‌جی می‌دهد تا بر رشد بخش‌های دیگر مانند قطعات خودروهای برقی و وسایل مربوط به آن و خانه های هوشمند تمرکز کند.

ال‌جی در ۲۰۱۳ سومین تولیدکننده گوشی همراه پس از سامسونگ و اپل بود اما به تدریج محبوبیت خود را از دست دادند. متخصصان از این شرکت به خاطر کمبود تخصص در بازاریابی نسبت به رقبای چینی هم انتقاد کرده‌اند.

اکنون سهم جهانی ال‌جی تنها ۲ درصد است. این شرکت ۲۳ میلیون گوشی همراه در سال گذشته میلادی صادر کرد، در حالی که این رقم برای سامسونگ برابر با ۲۵۶ میلیون گوشی بود.

ال‌جی علاوه بر آمریکای شمالی، حضور قابل‌توجهی در آمریکای لاتین هم دارد و پنجمین تولیدکننده گوشی همراه در این منطقه است. به‌نظر می‌رسد سامسونگ و شرکت‌های چینی مثل اوپو، ویوو و شیائومی از خروج ال‌جی از این منطقه سود ببرند. بخش گوشی‌های همراه ال‌جی کوچکترین بخش این شرکت است و حدود ۷ درصد از درآمد آن را بر عهده دارد. انتظار می‌رود این بخش تا پایان جولای (تیرماه) بسته شود.

اما کارکنان این بخش شرکت در کره جنوبی اخراج نشده و به دیگر کسب‌وکارها و شعب ال‌جی منتقل می‌شوند همچنین خدمات پشتیبانی و ارتقاء نرم‌افزاری گوشی‌های هوشمند ال‌جی برای مشتریان ادامه خواهد داشت.

1 دیدگاه

  • El sistema Android le permite tomar capturas de pantalla sin ningún otro software. Pero aquellos que necesitan rastrear capturas de pantalla en secreto de forma remota necesitan un rastreador de captura de pantalla especial instalado.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *